Wspólna lekcja uczniów SP nr 74 w Poznaniu i uczniów Szkoły Polskiej w Mediolanie

 

23 maja 2020 uczniowie klasy 4 i 6 naszej szkoły spotkali się, via Skype, z uczniami klasy 7c i 8c Szkoły Podstawowej nr 74 w Poznaniu. Obie szkoły mają tego samego patrona - Mikołaja Kopernika! 

Wspólna lekcja trwała prawie 2 godziny…nikt nie chciał zakończyć spotkania! Pan Mateusz Zachciał, nauczyciel ze szkoły w Poznaniu przywitał wszystkich obecnych. W spotkaniu wzięło udział razem 47 uczniów, nauczyciele języka polskiego pani Ewelina Anna Kalemba, pani Magdalena Jurkowska-Miglionico oraz dyrekcja obu placówek.  

Okazało się, że mamy wiele wspólnych zainteresowań. Uczniowie samodzielnie przygotowali i wymienili się informacjami i ciekawostkami o Polsce i Włoszech. Odbyliśmy fascynująca podróż wirtualną po Poznaniu i jego muralach, poznaliśmy lepiej polskich poetów i pisarzy oraz historię “malucha” :). Nasi uczniowie podzielili się informacjami o śladach polskiej kultury i historii w Mediolanie, opowiedzieli o włoskich smakołykach i ciekawostkach językowych. 

Jeszcze w czasie lekcji czat pękał w szwach od pozytywnych komentarzy! Możliwość porozmawiania, podzielenia się refleksjami i doświadczeniami było świetnym doświadczeniem dla naszych uczniów. 

Bardzo dziękujemy kolegom z Poznania za wspólnie spędzony czas. Pozostajemy w kontakcie i nie możemy się doczekać następnej wspólnej lekcji!

Zapraszamy do przeczytania artykułu: https://sp74.pl/aktualnosci/wlosko-polskie-spotkanie-online/ .

 

 

 

Ewelina Anna Kalemba